Cięcie Plazmą

Cięcie plazmą - przykłady

Oferujemy Państwu usługi cięcia metali łukiem plazmowym

 Informacje na temat cięcia plazmą

 

Do zakresu naszych usług wchodzi także cięcie różnego rodzaju metali łukiem plazmowym. Oferowane cięcie plazmą odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny CNC Vanad Arena Kompakt 1500x3000 mm oraz systemu plazmowego Hi Fokus 160i produkcji renomowanej niemieckiej firmy Kjellberg. Gdy tradycyjne metody obróbki metali są nieopłacalne lub z innych powodów niemożliwe do wykonania, wówczas warto zdecydować się na cięcie metali łukiem plazmowym.

W naszym parku maszynowym cięcie plazmą odbywa się z wykorzystaniem techniki CNS, która umożliwia precyzyjne wycięcie dowolnego kształtu. Maksymalne zaciśnięcie łuku plazmowego plus wykorzystywanie techniki FinFocus pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, jak na przykład: - cięcie plazmą stalowych blach nierdzewnych, aluminiowych i mosiężnych wykonywane jest w jakości porównywalnej do cięcia laserowego - oszczędność czasu, ponieważ precyzja cięcia plazmowego, znacząco skraca dalszy czas obróbki - możliwość cięcia bez konieczności nadpalalania cienkich komponentów - oszczędność kosztów - cięcie plazmą optymalnie wykorzystuje dostępny surowiec, jest efektywne i precyzyjne - szybkość cięcia (nawet do siedmiu razy szybsza niż w przypadku techniki cięcia tlenowo - gazowego) - nieskomplikowana automatyzacja procesu obróbki metali - nieduża szczelina cięcia Przedstawianą usługę wykonujemy na podstawie otrzymanego rysunku technicznego, dostarczonego w formie papierowej bądź elektronicznej.

 

Cięcie plazmą - więcej o technice

Zamówienia mogą być realizowane zarówno z materiału własnego, jak i tego powierzonego przez klienta. Koszt usługi ustalany jest zawsze indywidualnie, po określeniu kształtu ciętej blachy, ilości zamawianych sztuk, grubości materiału oraz rodzaju wybranej blachy. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pracownicza, zatrudniona w naszej firmie, gwarantuje najwyższą jakość usług oraz krótkie terminy realizacji powierzonych nam zleceń.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i elastycznie i dokładamy wszelkich starań, by uzyskane rezultaty były satysfakcjonujące dla naszych partnerów biznesowych.

 

Przy zastosowaniu nowoczesnej maszyny CNC Vanad Arena Kompakt 15/30 o powierzchni roboczej 1500 x 3000 mm, produkcji czeskiej firmy Vanad s.r.o. oraz systemu plazmowego Hi Fokus 160i produkcji niemieckiej firmy Kjellberg.
Cięcie łukiem plazmowym jest nowoczesną metodą obróbki metali pozwalającą, przy zastosowaniu sterowania CNC, na wycięcie z blachy praktycznie każdego kształtu.
Technologię tą stosuje się, gdy tradycyjna obróbka jest bardzo kosztowna bądź często niemożliwa do wykonania.

Technologia cięcia plazmowego dzięki zastosowaniu zasady FineFocus i ekstremalnemu zaciśnięciu łuku plazmowego, pozwala na osiągnięcie szeregu zalet technologicznych, w szczególności:

  • cięcie plazmowe blach stalowych, nierdzewnych, aluminiowych i mosiężnych o wymiarach grubości w zakresie od 0,5 mm do 22 mm (zależne od materiału) w jakości zbliżonej do jakości cięcia laserowego; dalsza obróbka ciętej powierzchni nie jest w zasadzie konieczna;
  • powierzchnie cięcia o dużej precyzji, znakomite kontury wyciętych elementów pozwalają zaoszczędzić czas podczas dalszej obróbki detalu;
  • mała temperatura nagrzewania materiału oraz nieznaczne zniekształcenia;
  • zasadnicza oszczędność kosztów dzięki optymalnemu wykorzystaniu surowca, wysokiej wydajności i precyzji cięcia;
  • możliwość wykonania zarówno dużych, jak i niewielkich serii w krótkim czasie przy relatywnie niskich kosztach;
  • poszerzenie możliwości technologicznych poprzez wykonywanie detali o praktycznie dowolnych kształtach.

Usługę wykonujemy w oparciu o dostarczony rysunek techniczny w formie elektronicznej lub papierowej, z materiału powierzonego lub własnego.

Koszt usługi kalkulujemy indywidualnie i jest on uzależniony od kształtu ciętej blachy, ilości sztuk oraz grubości i rodzaju blachy.