Frezowanie CNC

Przykłady frezowania

Frezowanie CNC jest jednym z rodzajów obróbki skrawaniem

Informacje na temat frezowania CNC

 

Jedną z najnowszych metod obróbki skrawaniem, jest frezowanie CNC i jest to metoda rozwijająca się w błyskawicznym tempie w obszarze tej kategorii. Frezowanie CNC wykorzystywane jest do obróbki płaszczyzn, powierzchni kształtowych, różnego rodzaju uzębień czy kanalików. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii komputerowego skrawania obróbka tą metodą pozwala na osiągnięcie precyzyjnych rezultatów. W przypadku opisywanej techniki specjalne narzędzie wykonuje pełny ruch obrotowy w stosunku do obrabianego przedmiotu. Natomiast ruch posuwisty może być wykonywany przez narzędzie lub obrabiany materiał. Warto zaznaczyć, iż frezowanie charakteryzuje się niejednoczesną pracą ostrzy narzędzia (krawędzie skrawające pracują kolejno jedno po drugim).

Frezowanie CNC - zastosowanie

Frezowanie CNC jest bardzo powszechnie stosowane ze względu na możliwość uzyskiwania nawet najbardziej nietypowych kształtów, z zachowaniem najwyższej precyzji. Wyróżniona metoda jest uniwersalna i sprawdza się w przypadku praktycznie każdego rodzaju materiału (metal, drewno, tworzywa sztuczne). Wysoka funkcjonalność urządzenia i pełna powtarzalność procesów obrabiania plasuje frezowanie metodą CNC w czołówce innowacyjnych metod obróbki skrawaniem. W bogatym parku maszynowym naszej firmy frezowanie odbywa się na frezarce CNC typu VF2 firmy Haas. Wielkość frezowanych przedmiotów jest ograniczona masą, ponieważ nie posiadamy odpowiednich urządzeń dźwignicowych.

Specjalistyczne frezowanie CNC wykonujemy na podstawie otrzymanego rysunku technicznego, dostarczonego w formie elektronicznej bądź papierowej. Koszt przedstawianej usługi jest uzależniony przede wszystkim od czasu obróbki, ilości frezowanych elementów oraz rodzaju materiału, wobec tego warunki współpracy i jej zakres uzgadniamy z każdym klientem indywidualnie.

Zapraszamy do nawiązania współpracy z naszym zakładem produkcyjnym, posiadamy kilkudziesięcioletnią praktykę w omawianej branży, kompetentną kadrę doświadczonych pracowników i tysiące skutecznie zrealizowanych zamówień na koncie.

Więcej o technice frezowania

Frezowanie CNC umożliwia obróbkę płaszczyzn, kanalików, rowków, powierzchni kształtowych oraz uzębień. Ruch obrotowy wykonuje narzędzie, a posuwisty może być wykonywany przez narzędzie lub przez przedmiot obrabiany. Frezowanie cechuje się nierównoczesną praca ostrzy narzędzia. Tzw. krawędzie skrawające frezu nigdy nie pracują wszystkie jednocześnie, ale kolejno jedno po drugim.

Frezowanie detali wykonujemy na frezarce CNC typu VF2 firmy HAAS.

Gabaryty frezowanych elementów są ograniczone masą ze względu na brak urządzeń dźwignicowych

Usługę wykonujemy w oparciu o dostarczony rysunek techniczny w formie elektronicznej lub papierowej, z materiału powierzonego lub własnego.

Koszt usługi kalkulujemy indywidualnie i jest on uzależniony od czasu obróbki, ilości sztuk oraz rodzaju materiału.