top of page

Toczenie CNC

Toczenie CNC
Kotwica 1

Pierwszym etapem, wytwórczym realizowanym w naszej firmie jest toczenie poszczególnych elementów. W naszym przedsiębiorstwie wykorzystujemy komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, czyli tzw. toczenie CNC (Computerized Numerical Control). Praca tokarki jest w tym wypadku nadzorowana przez odpowiednie sterowniki, kompatybilne z graficznym interfejsem, którym steruje wykwalifikowany operator maszyny. Wczytuje on odpowiednie programy, kalibruje na nowo układ współrzędnych, śledzi postępy realizacji zadań, a w razie potrzeby koryguje ustawienia maszyny.

WIĘCEJ O TECHNICE

Toczenie CNC gwarantuje przede wszystkim większą dokładność wykonania, a także zmniejszenie strat materiałowych. Jest to ponadto technologia, która ogranicza znacznie kontakt człowieka z maszyną, a tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia groźnego wypadku. Toczenie CNC posiada przede wszystkim jednak tę zaletę, że umożliwia wytwarzanie powtarzalnych, a co równie istotne, bardzo złożonych kształtów. Gwarantuje to stałą i niezmiennie wysoką jakość realizowanych zleceń, a także pewność, że wszystkie komponenty z danej partii będą miały identyczne wymiary. Dysponujemy dwoma modelami tokarek – CNC ST10 oraz CNC ST20. Obie tokarki wyposażone są w 12 – pozycyjną głowicę rewolwerową, różnią się jednak poszczególnymi parametrami użytkowymi. Pierwsza z nich wykonuje nawet 6000 obrotów / m.in., a także dysponuje mocą 15 KM.

PRZEZNACZENIE TEGO TYPU TOCZENIA 

Przeznaczona jest to szybkiego kształtowania stosunkowo niewielkich elementów, przy zachowaniu dużej dokładności wykonania. Druga z nich posiada znacznie większy obszar skrawania, a także większą moc (20 KM), co gwarantuje szybsze formowanie większych kształtów w materiale, przy identycznej precyzji. Posiadamy bardzo bogaty i nowoczesny park maszynowy, który tworzą: tokarki, frezarki, wycinarki laserowe, obrabiarki oraz plotery frezujące. Realizujemy zatem nie tylko toczenie CNC, ale również frezowanie czy wycinanie laserowe.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą oraz skorzystanie z naszych usług.

Najczęściej stosuje się do odrabiania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych przedmiotów o kształcie bryły obrotowej. Istnieje także możliwość uzyskania tą metodą innych kształtów niż obrotowe. 

Podczas wykonywania procesu toczenia główny ruch najczęściej wykonuje obracający się przedmiot. Ruch pomocniczy jest ruchem płaskim i wykonuje go narzędzie.

Toczenie detali wykonujemy na obrabiarkach CNC firmy HAAS typu ST20 i ST10. Możemy toczyć elementy o średnicy do 381 mm. Maksymalna średnica toczonego pręta to 51 mm, a jego maksymalna długość to 533 mm. Najmniejsza średnica toczonego wałka to 5 mm.

Usługę wykonujemy w oparciu o dostarczony rysunek techniczny w formie elektronicznej lub papierowej, z materiału powierzonego lub własnego.

Koszt usługi kalkulujemy indywidualnie i jest on uzależniony od czasu obróbki, ilości sztuk oraz rodzaju materiału.

bottom of page